Az ELTE Tanárképző Központ közleménye a gyakorlatok folytatásáról

Kedves Hallgatók!

A 2020. tavaszi félévben esedékes szaktárgyi tanítási gyakorlatot és az összefüggő egyéni iskolai gyakorlat aktuális félévét befejezhetik azáltal, hogy bekapcsolódnak a gyakorlóhelyükön az iskola távoktatásába. Ez online szaktárgyi és nem szaktárgyi tevékenységeket egyaránt jelent. A gyakorlatot a felsőoktatási szünet alatt is folytathatják. Kérjük, hogy legkésőbb március 20-ig ímélben vagy telefonon vegyék fel a kapcsolatot a vezetőtanárukkal, a mentorukkal, a konzulens tanárukkal, és egyeztessenek vele arról, hogy milyen módon vehetnek részt az iskola távoktatásában. A közreműködésnek változatos formái lehetnek: az online tanulással és tanítással, valamint az online szabadidős tevékenységekkel kapcsolatos tervezési, szervezési feladatok elvégzése, online tanulási egységek tervének és anyagainak elkészítése, a gyerekekkel való online foglalkozás, online tanulói munkák támogatása és értékelése stb.

A gyakorlat teljesítését segítő további tudnivalókat március 23-ig publikáljuk, erről ímélt is küldünk mind a hallgatóknak, mind az iskoláknak. A TKK honlapján elindul a Digitális iskola című oldal, amelyet folyamatosan bővítünk a tanárok és a hallgatók ajánlásaival.

Tanárképző Központ