Az ELTE az ország legnagyobb felsőoktatási seregszemléjén
A világ legjobb egyetemeinek 5%-ában tizenegy hazai intézmény szerepel – mondta a megnyitón Hankó Balázs felsőoktatásért felelős államtitkár, aki felhívta a figyelmet a magyar egyetemek erős szellemi hátterére. Brassói Sándor, az Oktatási Hivatal elnöke köszöntőjében sok sikert kívánt az idei tanévben érettségiző közel százezer középiskolásnak, Eszterhai Marcell, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Szövetségének (HÖOK) elnöke pedig az egyetemi élet sokszínűségéről és a HÖK-ök, valamint a szakkollégiumok kínálta lehetőségekről beszélt.
Borhy László előadásában az egyetem közösségépítő szerepét emelte ki. Az ELTE rektora szerint az 1635 óta működő egyetem 9 kara, több mint 33 ezer hallgatója és 14 kollégiuma ideális környezetet jelent a sikeres karrier elindításához. Az ELTE őrzi kiválóságra épülő, hagyományos közösségi értékeit, emellett az új kihívásoknak megfelelő,
innovatív kutatásokra alkalmas teret és nemzetközi kapcsolatokat kínál
az ide jelentkezőknek. A leendő hallgatók ma már nem csak Budapesten, hanem Szombathelyen, az ELTE Savaria Egyetemi Központ falai között is megtalálhatják az érdeklődésüknek megfelelő tudományterületeket, és az Erasmus+ program mellett az Új Nemzeti Kiválóság Program tanulmányi ösztöndíj is elérhető az egyetemen.
Bohy László rektor előadása az Eductio kiállításon
Az ELTE TTK a HVG 2023-as rangsora szerint Magyarország legjobb természettudományos karának számít – mondta Kacskovics Imre dékán, aki felhívta a figyelmet arra is, hogy idén a TTK repertoárja kibővült az úgynevezett Z-szakkal, egy forradalmian új, a fenntartható jövő céljait figyelembe vevő osztatlan, természettudományi tanári képzéssel. Az ELTE-n a karrierorientált, mégis segítőkész közeget a kiváló oktatók és a jól kiépített mentori rendszer biztosítják – emelték ki hozzászólásukban a Természettudományi Kar hallgatói.