Az ELTE Tanítsunk Magyarországért Programja idén kitelepült a Bölcsésznapokra is, ahol az érdeklődők közelebbről megismerhették a program működését, valamint betekintést nyerhettek a mentori mindennapokba.
A standunknál a látogatók nemcsak információt kaptak a program céljairól és lehetőségeiről, hanem egy interaktív játékban is részt vehettek. A játék során olyan kérdésekre kellett válaszolniuk, amelyeket mentorált diákjaink gyakran feltesznek mentorainknak. A feladat különlegessége az volt, hogy a válaszokat úgy kellett megfogalmazni, hogy azokat egy 13–14 éves gyermek is könnyen megértse. A játék célja az volt, hogy a résztvevők megtapasztalják, milyen fontos a türelem, az odafigyelés és az érthető kommunikáció a mentorálás során.
Nagy öröm volt számunkra, hogy sokan ellátogattak hozzánk, kérdeztek, beszélgettek velünk, és érdeklődtek a program iránt. Köszönjük mindenkinek, aki találkozott velünk a Bölcsésznapokon!
Különösen nagy élmény volt számunkra, hogy már mentoráló hallgatók is ellátogattak a standunkhoz, és megosztották velünk saját tapasztalataikat, kérdéseiket. Beszélgettünk arról, hogy egy-egy felmerülő helyzetet ki hogyan közelítene meg, és milyen megoldások juthatnak eszünkbe. Ezek a beszélgetések is jól mutatták, milyen támogató és összetartó közösséget alkot a Tanítsunk Magyarországért Program, ahol a mentorok nemcsak a mentorált gyerekekre, hanem egymásra is figyelnek.
A Tanítsunk Magyarországért Programban az ELTE hallgatói hátrányos helyzetű általános iskolás diákokat támogatnak tanulásban, motivációban és pályaorientációban.
A mentorálás során a mentorok nemcsak segítséget nyújtanak a gyerekeknek, hanem közösségi élményekkel és új tapasztalatokkal is gazdagodnak.
Ha téged is érdekel a program, és szívesen csatlakoznál mentori közösségünkhöz, akkor honlapunkon további információkat is találsz:
ELTE Tanítsunk Magyarországért Program
Kövess minket a social media felületeinken is!